Податкова інформує

Для захисту довкілля на Рівненщині сплачено майже 367 мільйонів гривень екологічного податку

Впродовж першого кварталу 2021 року за забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарювання Рівненської області перерахували до зведеного бюджету понад 14,5  млн. грн. екологічного податку. Зокрема, до державного бюджету спрямовано 10,1 млн. грн., а до місцевих бюджетів надійшло 4,3 млн. грн.  цього податку. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

Нагадаємо, порядок справляння екологічного податку регламентується статтями 240-250 Розділу VIII Податкового Кодексу. Об’єктом та базою оподаткування екологічним податком є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (п. 242.1 ст. 242 Кодексу). Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 із змінами та доповненнями. Невід’ємною частиною Декларації є додатки (розрахунки), зокрема, розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення здійснюється у додатку 1 до Декларації.

Звертаємо увагу, суб’єктам господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин у повітря, скиди у водні об’єкти та розміщують відходи у спеціально відведених місцях, необхідно зареєструватись платниками екологічного податку.

Чи може фізична особа – підприємець, яка надає в суборенду житлові приміщення та/або нежитлові приміщення, застосовувати другу групу платників єдиного податку?    

Умови перебування фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у відповідних групах платників єдиного податку встановлені п. 291.4 Податкового кодексу України.

Пунктом 291.5 Податкового кодексу визначені види діяльності та умови, при яких суб’єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку.

Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів.

Тобто, фізична особа – підприємець, яка надає в суборенду житлові приміщення лише до 400 кв. метрів (включно) та/або нежитлове приміщення до 900 кв. метрів (включно), має право застосовувати другу групу платників єдиного податку за умови здавання таких приміщень в суборенду платникам єдиного податку та/або населенню.

Дохід, отриманий від надання репетиторських послуг, підлягає декларуванню

Фахівці Головного управління ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що дохід, отриманий від надання репетиторських послуг, підлягає декларуванню.

Зауважимо, якщо викладач-репетитор у минулому році не був зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності, проте надавав репетиторські послуги фізичним особам, він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з доходів за ставкою 18% та 1,5% військового збору.

До послуг репетиторства відноситься підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, а також дипломних робіт тощо.

Таким чином,  у громадян, які отримали такий дохід у 2020 році, виникає обов’язок подати річну декларацію про майновий стан і доходи. Граничний термін подання декларації – 30 квітня 2021 року.
Головне управління ДПС у Рівненській області