Підведено підсумки громадської оцінки роботи Волинської та Поліської митниці

Нещодавно відбулися громадські обговорення аналітичного звіту «Громадська оцінка роботи Волинської та Поліської митниць Держмитслужби» проведені

ГО «Агенція міжнародної співпраці».

Участь у заході взяли представники Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, брокерських компаній, контролюючих служб, бізнесу, перевізників, Волинської ТПП, Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців України, керівництво Волинської та Поліської митниць Держмитслужби.

В звіті визначено успішні аспекти та недоліки в роботі митниць, оцінено рівень поінформованості учасників ЗЕД, щодо нововведень митної служби, озвучені відповідні рекомендації спрямовані на поліпшення роботи митних органів. Напрацьовані під час обговорення висновки будуть оформлені в позиційний документ та передані Держмитслужбі та іншим державним органам для врахуванні в роботі.

Для підготовки звіту упродовж лютого-березня 2021 року, за допомогою соціологічних досліджень, проводились глибинні інтерв’ю та опитування. Зокрема відбулось 33 інтерв’ю з представниками Волинської та Поліської митниць, з суб’єктами ЗЕД, брокерами, які обслуговуються на даних митницях, а також з іншими контролюючими органами та експертами. Для звіту відбувся аналіз анкет для самозаповнення та транскриптів глибинних інтерв’ю. Ознайомитись з звітом можна за посиланням:

Керівником проекту «Громадської оцінки роботи Волинської та Поліської митниць» Віталієм КИРИЧУКОМ на заході були озвучені результати п’ятого щорічного опитування 1000 українських підприємств експортерів та імпортерів щодо оцінки роботи митниць у 2020 році. Опитування відбувалось в рамках проєкту «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за сприяння Європейського Союзу, Міжнародного фонду «Відродження» та Atlas Network. Найкращу оцінку серед митних органів в 2020 році отримала робота Поліської митниці Держмитслужби з найвищим показником Індексу сприйняття роботи митниці (ІСР)- 0,61.

Керівництво митниць висловило подяку громадськості за ґрунтовний аналітичний звіт їх роботи та корисні рекомендації.

З детальною інформацією про ініціативу «За чесну та прозору митницю» можна ознайомитися за посиланням:  http://tfdialogue.ier.com.ua/archives/2972.

Поліської митниці Держмитслужби