Обговорили питання доступності приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій

30 червня у Центральній виборчій комісії під головуванням члена Комісії Сергія Постівого відбулася робоча нарада з представниками місцевих виконавчих органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення доступності приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій. У заході, який проходив у форматі відеоконференції, також взяли участь члени ЦВК Олександра Кармаза та Павло Любченко.

Долучилися в онлайн режимі до роботи  наради в.о. голови Вараської  райдержадміністрації Юрій Козярець, голови та представники територіальних громад району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Під час наради Сергій Постівий засвідчив готовність до тісної співпраці з усіма учасниками заходу та наголосив на прагненні до ефективних робочих відносин з державними інституціями, органами місцевого самоврядування, міжнародними партнерами, громадським сектором і політичними партіями у забезпеченні доступності виборчого процесу.

У межах наради йшлося про визначені Виборчим кодексом вимоги та строки щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям для організації їх роботи та проведення голосування. Була закцентована увага й на проблемах доступності таких приміщень, встановлених за результатами аудиту державних органів та неурядових громадських організацій.

Окрім того, учасники заходу ознайомилися з результатами пілотного проєкту “Разом за доступні вибори”, реалізованого під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, а також – з рекомендаціями щодо адаптування приміщень для голосування.

За словами Сергія Постівого, ця нарада була покликана напрацювати спільне бачення щодо підвищення якості виборчого процесу до кращих світових стандартів, зокрема, шляхом забезпечення рівних умов та доступності всіх виборців до виборчих і референдумних процедур.

Адже Виборчий кодекс визначив, що саме місцеві виконавчі органи державної влади та органи місцевого самоврядування  мають забезпечити доступність для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень для голосування.

“І хоча Кодекс встановив остаточним терміном виконання цього завдання 1 січня 2025 року, є сподівання, що спільними зусиллями вирішити цю проблему вдасться значно раніше”, – наголосив член ЦВК.

Своєю чергою Олександра Кармаза за підсумками заходу зазначила, що демократичні вибори вимагають поваги до прав людини. Зокрема, й до загального виборчого права, оскільки громадяни беруть участь в управлінні державними справами. А питання доступності є одним із важливих складових в процесі забезпечення реалізації цього права.

“Сьогоднішня дискусія вчергове засвідчила, що тільки спільними зусиллями ЦВК, місцевих органів влади, громадських організацій можливо створити відповідні умови для участі у виборчому та референдумному процесах для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення”, – зауважила член Комісії.