На Рівненщині започаткували Конгрес місцевих та регіональної влад при ОДА


У Дніпрі відбулося засідання Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням Президента України Володимира Зеленського. На форумі керівники ОДА і обласних раз зі всієї України обговорили важливі питання співпраці центральної влади і місцевої.

До роботи Конгресу долучилися голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та голова облради Сергій Кондрачук.

Говорячи про завдання Конгресу місцевих і регіональних влад, Володимир Зеленський наголосив: мета роботи цього органу – знайти збалансований підхід до розвитку областей. «Пріоритети – зміцнення економіки, залучення інвестицій, створення робочих місць, збільшення якості життя людей, розвиток кожного регіону і всієї країни», – сказав Глава держави.

Як зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, на Рівненщині також створений Конгрес місцевих та регіональної влад при облдержадміністрації.

«Розпорядження про Конгрес місцевих та регіональної влад при облдержадміністрації підписав ще місяць тому. Переконаний, на регіональному рівні він теж стане важливим майданчиком для взаємодії і об’єднає представників усієї вертикалі влади», – зазначив Віталій Коваль.

Серед основних завдань Конгресу є:

1) налагодження взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування;

2) моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях;

3) сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та інших реформ із децентралізації влади;

4) вивчення та узагальнення міжнародного досвіду у сфері територіального розвитку та місцевого самоврядування, здійснення заходів щодо його практичної реалізації. Так, до складу ради увійшли керівники ОДА та облради, їх заступники, представники структурних підрозділів, голови РДА, райрад, міські, селищні, сільські голови, керівники асоціацій органів місцевого самоврядування.