На Рівненщині удосконалюють структуру територіальної оборони


У Рівненській ОДА обговорили питання удосконалення системи територіальної оборони держави відповідно до вимог закону України «Про основи національного спротиву».

Нарада відбулася під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля, за участю першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, т.в.о військового комісара обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександра Литвиненка та командира бригади Олександра Цися, керівників РДА.

Нагадаємо, 29 липня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав закони «Про основи національного спротиву» та про зміни до Закону «Про чисельність Збройних Сил України». Відтак, сили територіальної оборони (ТрО) стають окремим родом сил ЗСУ.

Війська ТрО залучатимуться для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

Під час наради обговорити низку важливих питань, зокрема щодо удосконалення структури територіальної оборони, визначення місця розташування підрозділів та вимоги до приміщень. Вже у вересні на Рівненщині планується проведення командно-штабних навчання під гаслом «Об‘єднані зусилля -2021».