На Рівненщині продовжують впроваджувати енергоменеджмент у бюджетних закладах


На Рівненщині триває процес впровадження системи енергомоніторингу в бюджетних установах та організаціях місцевого самоврядування.

З метою активізації зазначеного процесу в Рівненській ОДА проведено чергову онлайн нараду з представниками райдержадміністрацій, територіальних громад, бюджетних установ області щодо внесення необхідних даних та роботи в автоматизованій системі енергомоніторингу АІС «Енергосервіс».

Її застосування сприятиме досягненню економії та ефективному використанню енергоресурсів, оскільки дасть можливість визначати перевитрати, нераціональне споживання ПЕР, що завдає прямих втрат, а по суті збитків, місцевим бюджетам. А відтак – приймати відповідні управлінські рішення щодо їх відшкодування.

Як зазначив заступник директора департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності ОДА Валерій Гуз, таку ініціативу департамент намагався втілити вже три роки. «Лише завдяки пріоритетам обласної влади щодо розвитку нашого регіону, у 2020 році вдалося розпочати цей процес», – зауважив Валерій Гуз. 

Разом з тим, він наголосив на необхідності активізації роботи у цьому напрямку з боку територіальних громад та бюджетних установ області. Адже станом на 14 травня ц.р. до АІС «Енергосервіс» внесено дані лише по 581 об’єкту, що складає близько 20% від їх загальної кількості.

В ході наради її учасників ознайомили із переліком необхідних документів, роз’яснили особливості заповнення реєстраційних форм для підключення до зазначеної системи, а також обговорили проблемні питання, що виникають у ході заповнення відповідних анкет та опитувальних листів, подання інформації.

Представниця розробника зазначеного програмного продукту – ТОВ «Енергосервіс.ком.юа» Інна Бовсуновська представила функціонал та технічні характеристики системи, розповіла про переваги й особливості роботи в АІС «Енергосервіс», можливості використання аналітичної та статистичної інформації про споживання енергоресурсів установами тощо.

«Впровадження зазначеної системи моніторингу та керування ресурсами дає можливість отримати економію не менш ніж 15% за умови дотримання рекомендацій та використання даних системи», – зазначила Інна Бовсуновська.

Нагадаємо, заходи зі створення на Рівненщині обласної системи моніторингу споживання ПЕР бюджетними закладами та організаціями місцевого підпорядкування, в тому числі й новоствореними некомерційними підприємствами в результаті реформування системи охорони здоров’я, впроваджуються у рамках Комплексної програми енергоефективності Рівненської області на 2018 – 2025 роки.