На Рівненщині подбають про безбар’єрність об’єктів «Великого будівництва»


Об’єкти «Великого будівництва», які здаватимуть в експлуатацію наступного року, мають бути на 100% безбар’єрними. Про інклюзивність варто подбати ще на етапі їх проектування. Особливу увагу при цьому приділятимуть медзакладам. Адже соціально важливі об’єкти мають бути доступні для всіх категорій населення. Про це йшлося на нараді під головуванням заступника керівника ОПУ Кирила Тимошенка.

Також під час наради дали експертні рекомендації щодо створення безбар’єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Мова йшла, зокрема, про облаштування пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності, а також тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, візуальних елементів і аудіопокажчиків.

Тим часом максимально забезпечити рівень доступності об’єктів «Великого будівництва», які завершили у 2020-2021 роках, потрібно до травня наступного року.

Це передбачено в Національній стратегії безбар’єрності, яка впроваджується з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Тож на сьогодні на Рівненщині працюють над тим, аби усунути недоліки, які виявили на об’єктах під час моніторингу рівня інклюзивності, та створити простір, доступний для маломобільних груп населення.

Нагадаємо, цьогоріч, у межах президентської програми «Велике будівництво», на Рівненщині реалізується 12 проєктів. Серед них – стадіони, школи, дитсадки, медзаклади, бібліотеки, спортивні комплекси.