На Рівненщині підвели підсумки додержання та захисту прав і свобод людини

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у північних областях Вікторія Пєхова презентувала щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2020 рік.

На заході були присутні Регіональний представник Уповноваженого Верховної  Ради України з прав людини у Рівненській області Андрій Преподобний, директор департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської ОДА Юлія Шигорева, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Сергій Іллюк, радник голови Вараської РДА Дмитро Андрєєв, а також представники територіальних громад та структурних підрозділів ОДА та РДА.

Під час заходу було окреслено актуальні проблеми у сфері дотримання прав і свобод людини, недоліки у законодавстві, які негативно впливають на стан додержання та захисту прав і свобод людини та заходи, які вживалися Уповноваженим з метою їх відновлення.

«Останній час ми спостерігаємо невтішну статистику. З кожним роком випадків порушень конституційних прав і свобод людини стає все більше. Для того, аби попередити такі ситуації, потрібне розуміння проблеми та дієві кроки від представників влади на всіх рівнях та самих громадян країни», – зазначив Андрій Преподобний.

У 2020 році від жителів Рівненщини надійшло 378 письмових звернень, а саме:

72 звернення про порушення права на доступ до публічної інформації;

68 звернень про порушення права на звернення;

29 звернень щодо незаконної обробки персональних даних;

25 звернень щодо права на соціальний захист;

19 звернень про порушення прав з боку працівників правоохоронних органів;

21 звернення про право на судовий захист;

17 звернень щодо захисту права на приватність, захисту прав осіб, які утримуються в місцях несвободи та захисту прав на належний судовий розгляд;

14 звернень щодо свободи від дискримінації за ознакою релігійних переконань та інші.