На Рівненщині 57 громад створили служби у справах дітей


На Рівненщині триває процес утворення служб у справах дітей в територіальних громадах. Нагадаємо, новостворені громади отримали чимало нових для них повноважень та функцій. Серед них – і поглиблене соціальне забезпечення, яке раніше лягало на плечі районів. До цього списку увійшла і посилена турбота про дітей.

Таким чином, служби у справах дітей повинні бути створені у кожній громаді.

Як розповів начальник служби у справах дітей ОДА Віктор Марчук, Рівненська ОДА допомагає громадам у створенні таких структур.

«Структурно служба може складатися з одного або більше працівників. Штатна чисельність працівників встановлюється з розрахунку 1 працівник не більше, ніж на 1000 дітей, але не менше одного працівника на територіальну громаду. Наразі в області служби створено у 57 територіальних громадах із 64-х», – повідомив Віктор Марчук.

У відсотковому та кількісному вираженні створення служб у справах дітей у районах області виглядає таким чином: Сарненський – 100% (11 ССД), Рівненський – 92% (24 ССД), Вараський – 88% (7 ССД), Дубенський -79% (15 ССД).

Служба у справах дітей ОДА постійно здійснює методичний та інформаційний супровід територіальних громад щодо утворення зазначених служб. Зокрема, з початку року проведено 8 виїзних робочих зустрічей з головами територіальних громад області.

Зокрема, 19 травня у Вараському районі відбувся виїзний семінар-навчання для надання працівникам  служб у справах дітей територіальних громад фахової методичної допомоги.