На об’єкті РАЕС відпрацьовували тактику ліквідації умовної надзвичайної ситуації

На території Рівненської АЕС відбулося спільне тренування аварійних бригад електростанції, рятувальників та поліцейських м. Вараш.

Тренування проводилося з метою відпрацювання навичок ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (НС), яка умовно стосувалася б витоку аміаку на одному з об’єктів підприємства. Відповідно до тактичного задуму внаслідок умовного обстрілу відбулось руйнування будівель та обладнання з послідуючим витоком аміаку в навколишнє середовище. Також за планом умовно під завалами конструкцій опинився один працівник, а у результаті вибуху сталась пожежа.

До практичного відпрацювання оперативних дій були залучені фахівці Рівненської АЕС – члени аварійних груп та бригад цеху теплових та підземних комунікацій, управління робітничого постачання, загону відомчої воєнізованої охорони, начальник зміни станції; рятувальники 2-го державного пожежно-рятувального загону та 12-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Рівненській області; нацполіція, підстанція екстреної медичної допомоги та відділ цивільного захисту населення м. Вараш.

Учасники тактико-спеціального навчання відпрацювали організацію та тактику гасіння пожеж, прийоми рятування людей із будівель, взаємодію щодо організації гасіння пожежі та евакуації персоналу і матеріальних цінностей. Відпрацювання проводилися з використанням спецтехніки, аварійно-рятувального та пожежного спорядження.

«Сьогодні важливо розглядати будь-які ймовірні сценарії розвитку НС, щоб відпрацювати необхідні дії щодо її ліквідації та мінімізації наслідків. Для невідкладного реагування на ліквідацію НС потрібно діяти оперативно та злагоджено. Ми успішно відпрацювали усі ввідні – умовну пожежу локалізовано і ліквідовано, працівники евакуйовані, потерпілого передано медпрацівникам, відпрацьовано також дії для осадження хмари з витоком аміаку. У подальшому плануємо проводити подібні спільні тренування для вдосконалення взаємодії та координації сил системи цивільного захисту», – прокоментував захід помічник генерального директора РАЕС – начальник управління з питань аварійної готовності та реагування.

Юлія Кулаєва

За матеріалами www.rnpp.rv.ua