На енергоблоці №3 РАЕС успішно випробувано обладнання за технологією Holtec

6 листопада на енергоблоці №3 (ВВЕР-1000), який перебуває у плановому ремонті, успішно проведені випробування обладнання у межах впровадження технології компанії «Holtec International» щодо поводження з відпрацьованим ядерним паливом.

Як повідомив головний інженер енергоремонтного підрозділу РАЕС Олег Халандач, на енергоблоці № 3 триває 56 доба поточного ремонту. Наразі завершено модернізацію крана кругової дії реакторного відділення та проводяться пусконалагоджувальні роботи. Відповідно до графіка поточного ремонту в центральному залі реакторного відділення проведено випробування основної та дублюючої траверс контейнера HI-TRAC за допомогою крана кругової дії у гнізді універсальному.

«Випробування проводилися з метою перевірки габаритних розмірів обладнання при виконанні транспортно-технологічних операцій із контейнером HI-TRAC у гніздо універсальне за допомогою основної та додаткової підвісок крана кругової дії вантажопідйомністю 320/160+2*70 тонна-сил. Роботи виконували працівники ВП «Атомпроектінжиніринг» та ВП «Атомремонтсервіс» за участю персоналу енергоремонтного підрозділу Рівненської АЕС», – зазначив Олег Халандач.

Постачальник обладнання для модернізації крана – італійська компанія «Diakont S.R.L.». Генеральний підрядник – ТзОВ «Західелектромонтаж» (м. Луцьк). Обладнання кранів кругової дії використовується в центральних залах реакторних відділень електростанції та є обладнанням першого класу безпеки для АЕС, відтак його модернізація є надважливою.

Успішне випробування обладнання у межах впровадження технології компанії «Holtec International» означає, що вже під час планово-попереджувального ремонту 2022 року саме з енергоблоку №3 Рівненської АЕС в Україні заплановано розпочати відвантаження відпрацьованого ядерного палива в Централізоване сховище ВЯП у Зоні відчуження ЧАЕС.

Іванна Буракова

Фото Надії Тимофєєнко