Мінцифра допоможе громадам Рівненщини запровадити електронний документообіг


На Рівненщині вже є міста й громади, де цифрові технології вже впроваджені, зокрема, повноцінно працює система електронного документообігу. А є такі, де рівень цифровізації низький.

Під час онлайн наради у Рівненській ОДА розглянули питання цифровізації окремих сфер життєдіяльності громад.

«З метою моніторингу стану впровадження електронного документообігу Мінцифри здійснює збір інформації від територіальних громад. Для цього вам необхідно заповнити відповідну анкету, за якою розробник електронного продукту визначить основні потреби громад. Ті громади, які ще не користуються системою е-документообігу, отримають його безкоштовно», – звернулася до представників громад заступник голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванни Смачило.

Система дасть змогу вирішити питання повного циклу документообігу в установі. З початком безпаперового обігу інформації в державі усі мають бути до цього готові.

Також представників територіальних громад детально ознайомили із порядком використання Інтернет-субвенції. Так, після надходження коштів закупівлі будуть проводити територіальні громади. Проведення закупівель буде координуватися Міністерством цифрової трансформації як головним розпорядником коштів субвенції.

Також Іванна Смачило наголосила на актуальності в громадах земельного аудиту, зокрема інвентаризації та оцифрування земель. Представникам громади презентували програмний продукт, т. зв. систему управління земельними ресурсами, що дозволяє створити локальну базу даних земель на території громади.

«Це ефективний спосіб наповнення ваших бюджетів. Оцифрування земель, дасть змогу виявити ті земельні ділянки, які використовуються, але не сплачуються податки», – додала Іванна Смачило.