Майже 3,8 млрд. грн. надійшло до зведеного бюджету від платників податків Рівненщини

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що у січні-квітні 2021 до зведеного бюджету країни від платників податків Рівненщини надійшло 3790 млн. гривень. За словами керівника податкової служби області Віталія Чуя, це на 822 млн. грн., або 27,7 %, більше, ніж за цей період попереднього року.

З них до державного бюджету сплачено 1722 млн. грн., що на 448 млн. грн., або 35,1 % більше відповідного показника минулого року. Місцеві бюджети отримали 2068 млн. гривень. Це на 374 млн. грн., або 22,1 %, більше, ніж у січні-квітні 2020 року.

Найбільшу роль у наповненні зведеного бюджету відіграють надходження податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, податку на прибуток та єдиного податку.

Віталій Чуй також повідомив, що до державного бюджету за січень-квітень поточного року від платників області надійшло 2146,6 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 26,6 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. 

«Дякуємо усім сумлінним платникам податків нашого регіону за громадянську  позицію та свідоме ставлення до сплати податків. Адже завдяки їм,  в  умовах епідемії та пов’язаних з цим карантинних обмежень, Рівненщина виконує поставлені завдання щодо надходжень до бюджету країни»,  – відзначає посадовець. 

Єдиний внесок: хто звільняється від сплати «за себе»

До Центрів обслуговування платників звертається чимало фізичних осіб-підприємців, яких цікавить питання щодо звільнення від сплати єдиного внеску за себе у зв’язку зі змінами законодавства у 2021 році.

В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що у зв’язку з прийняттям Закону № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі — Закон №592) було внесено низку змін до Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон №2464).

Так, відповідно до внесених змін, з 1 січня 2021 року звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи — підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Крім цього, статтю 4 Закону №2464 доповнено частинами п’ятою та шостою, згідно з якими відповідно передбачено звільнення від сплати за себе єдиного внеску:

– осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб — підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою — підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;

– осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичних осіб — підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.