Людмила Мариніна взяла участь у першому засіданні Госпітальної ради

Начальник Вараської РВА Людмила Мариніна з головами громад та головними лікарями медичних закладів району прийняла участь у засіданні Госпітальної ради Рівненщини.

Захід відкривали Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, голова НСЗУ Наталія Гусак, начальник ОВА Віталій Коваль.

На Госпітальній раді працювали, зокрема, над такими питаннями, як:

  • забезпечення фінансової спроможності закладів охорони здоров‘я;
  • реалізація програми медичних гарантій;
  • розвиток медичної освіти;
  • формування спроможної мережі медзакладів в області.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко представив присутнім нові підходи до формування спроможної мережі закладів охорони здоровʼя в госпітальному окрузі, які повинні забезпечити три ключові аспекти надання медичної допомоги – це доступність, якість та безоплатність.

Лікарні будуть поділені на загальні, кластерні та надкластерні. І для кожної з них буде визначено свій перелік функцій. Це мінімум, який потрібно забезпечити. І сьогодні обговорили нагальні питання, як це зреалізувати до 1 травня, – прокоментував Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. – Завдяки такому підходу пацієнт буде отримувати якісні медпослуги, які сьогодні може гарантувати держава, у якомога ближчій доступності».

Попри військові виклики на Рівненщині працюють над тим, щоб підтримувати гідний рівень надання меддопомоги.

«Ми повинні бути готовими до швидких і відповідальних рішень. Час і виклики змінюються щомісяця. Наше основне завдання – побудувати спроможну мережу закладів охорони здоров‘я, аби медицина області стала якіснішою і доступнішою», – підсумував начальник ОВА Віталій Коваль.

Приємною несподіванкою від міністра було відзначення Володимирецької лікарні, як приклад фінансово спроможного медзакладу, який за три роки збільшив свій бюджет у 2,5 рази

Районні адміністрації отримали завдання – спільно з громадами розробити проєкт спроможної медичної мережі району до 15 квітня.

Тож, триває робота над створенням мережі та наданням кожному жителю доступних та якісних медичних послуг.