Легальний видобуток бурштину на Рівненщині продовжує наповнювати державний бюджет


У 2022 році в державну казну надійшло 7 млн 300 тис. грн від рентної плати за користування надрами для видобування «сонячного каменю». А це у 3,5 раза більше, ніж у 2021 році. Про це повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Сьогодні, завдяки законодавчому врегулюванню цього питання з ініціативи Президента України, можна вести «білий» видобуток. Тож підприємства Рівненщини не лише легально видобувають, перероблять та експортують бурштин, а й проводять рекультивацію земель.

Так, в Рівненській області уже реалізовано 70 спецдозволів на користування ділянками та родовищами корисних копалин. З них 60 – на бурштинові ділянки.

«Дякуючи цьому, суттєву підтримку в умовах війни для зміцнення нашої армії отримав не лише державний бюджет. Адже окремі територіальні громади почали одержувати рентні платежі – 30% від легального видобутку бурштину», – зауважив Віталій Коваль.

У 2022 році у Володимирецьку громаду надійшло понад 1 млн грн. Це в 6,5 раза більше, ніж в 2021 році. Також у Вирівську територіальну громаду надійшло 1 млн 884 тис. грн, що в 2,7 раза більше порівняно з 2021 роком.