Іванна Смачило відвідала ЦНАП та Володимирецьку центральну бібліотеку

28 вересня у Вараському районі з робочою поїздкою перебувала заступник голови Рівненської ОДА Іванна Смачило. Зокрема Іванна Василівна працювала у  селищі Володимирець, де відвідала ЦНАП та Володимирецьку центральну бібліотеку.

Іванна Смачило ознайомилася з роботою ЦНАПУ Володимирецької селищної ради. За участю заступника голови Вараської РДА Наталії Ковальчук та Володимирецького селищного голови Василя Ковенька обговорили проблеми та перспективи діяльності центру надання адміністративних послуг: створення віддалених робочих місць в сусідніх громадах та у населених пунктах Володимирецької  тергромади, забезпечення технікою, меблями. Для оновлення матеріально-технічної бази розглянули можливість отримання субвенції.  Івана Василівна зазначила про можливість отримати  безкоштовну систему державного документообігу та запровадження програми «Вулик».

Перебуваючи у Володимирецькій центральній бібліотеці заступник голови ОДА відвідала перший безкоштовний воркшоп, що проходив у рамках реалізації пілотного проекту «Цифра в кишені». Саме в цей час група людей старшого віку ознайомлювалася, як користуватися найпопулярнішими і найбільш затребуваними онлайн-послугами, а саме здійснювати оплату комунальних послуг через інтернет.

«Мета проведення таких воркшопів, навчити людей старшого віку використовувати телефон, не лише щоб дзвонити, а в комфортних умовах отримувати різноманітні послуги: запис до лікаря онлайн, оплату комунальних послуг через інтернет, купівлю квитків у такому ж режимі, сервіси відеотелефонії, державні послуги через портал «Дія». Для цього потрібно  вчитись, що дасть можливість в подальшому самостійно отримувати послуги», – відзначила заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило.

Відмітила також Іванна Смачило активну  діяльність  пункту складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою, що діє  на базі  Володимирецької центральної бібліотеки. За час роботи іспитового майданчика тестування пройшло більше ста осіб.

Іванна Василівна подякувала бібліотекарям за оживлення читалень такими проектами, як «Цифра в кишені», та привітала присутніх  з Всеукраїнським днем бібліотек, побажала всіх гараздів та натхнення в роботі.