Громади Рівненщини закликали повідомляти про факти порушень правоохоронцями


Про налагодження комунікації між громадами Рівненщини та підрозділом внутрішньої безпеки Нацполіції йшлося під час онлайн наради під керівництвом першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна.

Участь у нараді взяли керівник Рівненського управління департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України Сергій Куштим, голови РДА та територіальних громад області.

Зокрема, Сергій Куштим поінформував керівників громад області, що на підрозділ покладено завдання запобігати, виявляти, попереджати і припиняти кримінальні, корупційні правопорушення, що вчиняються поліцейськими та працівниками органів внутрішніх справ. А також реалізувати заходи з питань внутрішньої безпеки в органах поліції області, у тому числі і щодо захисту працівників від перешкоджання їм у виконанні службових обов’язків.

«Органам місцевого самоврядування делеговано представляти інтереси місцевого населення у взаємодії з державою. Тому ми маємо на меті налагодити постійний контакт між нашим управлінням та громадами, щоб забезпечити постійне інформування про проблеми, які виникають у вас та населення з органами поліції. А також про факти вчинення поліцейськими корупційних або кримінальних правопорушень. Такі факти негативно впливають на ставлення місцевого населення і рівень їх довіри до поліції та державного апарату в цілому» – зазначив Сергій Куштим.

Він також додав, що у разі отримання інформації про зазначені факти або інші проблемні питання, можна звертатися до Рівненського управління ДВБ за цілодобовим номером телефону 096-543-49-96, засобами електронної пошти: stop_corruption.rivne@dis.np.gov.ua або ж безпосередньо до управління.

Керівник Рівненського управління ДВБ поінформував, що з початку року лише за матеріалами Рівненського управління ДВБ було розпочато 74 кримінальних провадження щодо працівників поліції області та цивільних осіб, які намагались впливати на прийняття рішень поліцейськими під час виконання своїх службових обов’язків.