Голови 40 громад Рівненщини виявили бажання покращити інтернет у населених пунктах


У серпні почнеться активна реалізація підключення сіл до оптичного інтернету. На той час держава розподілить 500 млн грн за проєктом «Інтернет-субвенція», відбудуться публічні закупівлі громад і провайдери розпочнуть розбудовувати мережі.

На сьогодні попередні заявки на Рівненщині вже оформили 40 голів територіальних громад.

Відслідкувати, як Мінцифри реалізує проект «Інтернет-субвенція», можна на дашборді — майданчику, де дані оновлюються в реальному часі. На тому ж дашборді можна перевірити, чи може село претендувати на кошти з держбюджету і підключитися до оптичного інтернету.

Незабаром стартує подання офіційних заявок для участі у проєкті Мінцифри «Інтернет-субвенція». У громад буде 10 робочих днів для того, щоб їх відправити. З урахуванням травневих свят — це 14 чи більше календарних днів.

Про це розповів керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок. Відбір здійснюватиме комісія, яку утворять при Мінцифрі. Вона аналізуватиме заявки голів громад, враховуючи найнижчу ціну підключення сіл до оптичного інтернету і найбільший соціальний ефект. Між громадами розподілять закладені в держбюджеті 500 млн грн, щоб ті змогли провести публічні закупівлі і визначити провайдерів, що підключатимуть села до оптичного інтернету.

«Зрозуміло, що оператори не одразу зможуть розгорнути мережі (це тисячі кілометрів кабелю, розбудова інфраструктури) і згідно з умовами на виконання договору в них є 90 днів. Основний бум підключень буде восени», — очікує Андрій Набок.

Завдяки проєкту Мінцифри більше 6 тис. сільських освітніх, культурних і медичних закладів отримають оптичний інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с і користуватимуться ним безкоштовно до кінця 2022 року.