Форум ОСББ на Рівненщині: енергоефективність = незалежність


Будинки енергоефективні, громади – самодостатні, а країна – незалежна. Головна теза Другого регіонального Форуму ОСББ у Рівному. Гостями заходу стали понад півтори сотні учасників із 5 областей України.

Взяв участь в роботі форуму заступник голови Вараської РДА Віктор Кушнерук.

Перший заступник Міністра розвитку громад і територій Василь Лозинський, який долучився до Форуму, наголосив, що енергоефективність – один з ключових пріоритетів Президента та Уряду. Адже це частинка незалежності України.

«Енергоносії ніколи не будуть дешевшати, а лише зростати. І це важливо зрозуміти кожному. У державі працює Фонд енергоефективності, завдяки якому ОСББ можуть отримати грант на термомодернізацію будинку. Наразі вже близько 80 тисяч родин стали учасниками програми Фонду «Енергодім», – розповів Василь Лозинський.

За словами урядовця, ще одним ефективним інструментом для підвищення енергоефективності українських міст стане спільний з Європейським інвестиційним банком проєкт «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Це будуть кредитні кошти для шкіл, дитсадків та лікарень.

Прийом заявок на участь у проєкті розпочнеться вже найближчим часом.

Під час Форуму презентували програму «Енергодім» Фонду енергоефективності та закликали керівників громад надавати підтримку ОСББ, що зацікавлені брати участь у цій програмі.

На цей час до Фонду енергоефективності подано 35 заявок від ОСББ Рівненської області.

«Жити в будинку, де платіжка удвічі менша – значно приємніше, погодьтесь. Тому й квадратні метри енергоефективних будівель будуть зростати в ціні. І наше завдання – зробити дешевшою до 50% комуналку у кожній громаді. А знизити ціну можемо завдяки енергофективності. Рівненщина має хорошу стартову позицію для цього – область займає друге місце по енергоефективним заходам. Маємо підготувались до опалювального сезону 2022-2023 років найкраще за останні 30 років незалежності», – наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Під час Форуму обговорили нові стандарти управління багатоквартирними будинками, енергоаудит, співпрацю з тергромадами та владою.

Захід відбувся за сприяння голови Рівненської ОДА Віталія Коваля, організаторами виступили департамент житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності ОДА, Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC), ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини».