Фахівці РАЕС пройшли навчання з ремонту двигунів 0,4 кВ

Працівники цеху з ремонту електротехнічного устаткування енергоремонтного підрозділу (ЦРЕУ ЕРП) РАЕС пройшли навчання у тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу Енергоатома на базі навчально-тренувального центру Запорізької АЕС.

Навчання проводилось за модулем «Технічний огляд та ремонт електродвигуна 0,4 кВ» на тренажері «Асинхронні електродвигуни прямого та реверсивного включення». З червня по вересень поточного року таку підготовку пройшли 8 працівників РАЕС.

Черговий п’ятиденний курс підтримки кваліфікації складався з теоретичних і практичних занять. У процесі навчання працівники дільниці з ремонту електричних двигунів реакторно-турбінного відділення ЦРЕУ ЕРП РАЕС вдосконалювали знання і навички з ремонту електродвигунів 0,4 кВ. Як зазначив майстер дільниці Олександр Городний, важливим моментом в процесі навчання став живий діалог з інструктором навчального центру та колегами з інших АЕС, що сприяло обміну досвідом за відповідним напрямом. По завершенню курсу атомники пройшли вихідний контроль з перевірки обсягу та рівня здобутих знань.

«Під час проведення планово-попереджувальних ремонтів на АЕС персонал проводить ремонт електротехнічного обладнання, зокрема електродвигунів, яких на електростанції налічується понад 5000 одиниць від 0,4 до 6 кВ. Оскільки дане навчання дало позитивні результати, ми дійшли висновку щодо необхідності його продовження та ще більшого вдосконалення власної майстерності. Варто зазначити, що важливим було б розроблення курсу за модулем «Технічний огляд та ремонт електродвигуна 6 кВ», у тому числі електродвигунів типу ВАЗ-215/109-6АМО5 (ГЦН), що також дозволило б обмінюватися кращим досвідом з колегами із різних АЕС України», – прокоментував Олександр Городний.

Юлія Кулаєва