Додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів – нові можливості для громад
Про шляхи наповнення бюджетів 23 червня говорили з головами громад Вараського району під час наради-навчання організованої Вараською РДА та фахівцями Головного управління ДПС у Рівненській області.
Заступник начальника управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Рівненській області Валерій Рокунець назвав основні джерела доходів у бюджет та поділився успіхами інших громад області, які змогли акумулювали всі можливі доходи та збори в місцеву скарбницю. Так, до прикладу у Головинській громаді Рівненського району провели аудит землі, на основі зібраних даних створили інвентаризаційну карту земель, визначивши потенційні точки зростання. Для цього скомпонували в єдиний масив розміром 50 гектарів землі, яка могла б зацікавити інвесторів. Право оренди на цей масив продали через аукціон на сім років. І тепер отримуватимуть 167 тисяч додаткових надходжень до бюджету за рік.
Начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління ДПС у Рівненській області Олена Дімітрук презентувала аналіз доходів громад за різними показниками та вказала на можливі додаткові джерела наповнення бюджетів, важелі впливу на недобросовісних платників податків.
Голови територіальних громад активно включилися в роботу та задавали багато актуальних запитань, отримуючи від фахівців вичерпні відповіді.





