Асоціація «Об’єднані територіальні громади Рівненщини» провела у Володимирці виїзне засідання

8 червня до Володимирця завітали члени Асоціації «Об’єднані територіальні громади Рівненщини». У Володимирецькому районному колегіумі відбулось робоче засідання. В засіданні взяли участь перший заступник голови Вараської райдержадміністрації Юрій Козярець та радник голови Вараської райдержадміністрації Дмитро Андрєєв. Під час засідання гостям презентували проект соціально-економічного аналізу Володимирецької селищної територіальної громади – документ, що стане основою стратегії розвитку. З вітальним словом звернулись селищний голова, очільники Асоціації Сергій Пилипчук, голова Вараської райради Ярослав Березюк, а також директор Володимирецької багатопрофільної лікарні Іван Караїмчук.

Члени Асоціації на засіданні розглянули та схвалили звернення до центральних органів державної влади щодо місця сплади податку на доходи фізичних осіб – ПДФО. Сьогодні цей податок – значна частина власних доходів громад. Він сплачується за місцем реєстрації роботодавця. Члени Асоціації пропонують, щоб ПДФО платили працівники за місцем їх фактичного проживання. Вони кажуть, що в такому випадку надходження у сільські громади виростуть, бо жителі сіл, які працюють у містах, платитимуть податки там де живуть.

Окремо зупинились на розподілі ПДФО. Сьогодні у місцеві бюджети іде 60%, а в державний – 40%. Асоціація просить збільшити відсоток ПДФО, що лишається громадам.

В рамках візиту представники Асоціації також відвідали підприємство “Сонячне ремесло”.