У Враській РВА обговорили актуальні питання

18 березня начальник Вараської районної військової адміністрації Людмила Мариніна провела нараду з головами територіальних громад, керівниками силових структур району та військовими за участю голови Вараської райради Ярослава Березюка. Під час наради обговорили проведення посівної кампанії в районі та проблемні питання, що виникають під час проведення весняних сільськогосподарських робіт. Людмила Мариніна наголосила, що за ініціативи Президента України Володимира Зеленського було прийнято низку важливих рішень для підтримки аграріїв, зокрема:

✅затверджено зміни до надання фінансової державної підтримки аграріям під час посівної 2022 року;

✅скасовано акциз на пальне та знижено ставку ПДВ з 20% до 7%. Результат – ціни на пальне зменшаться.

✅введено заборону на експорт мінеральних добрив;

✅для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасували додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу;

✅дозволили експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації на період воєнного стану та затвердили порядок бронювання військовозобов’язаних аграріїв.

Погодили з військовими механізм роботи сільськогосподарських підприємств вночі під час посівної компанії.

Крім того, обговорили формування добровольчих загонів територіальних громад;

– моніторинг ситуації та ліквідацію загоряння сухої трави.

Очільниця району наголосила на інформаційній гігієні і належній роботі бізнесу, а також на контролі питання незаконної вирубки лісів та видобутку бурштину, роботи важливих закладів інфраструктури, розміщення переселенців та надання їм матеріальної, морально-психологічної допомоги. «Дякую всім за роботу. Разом ми докладаємо багато зусиль для наближення спільної перемоги. Все буде Україна!», – завершуючи нараду зазначила Людмила Мариніна.