Представники Вараського району взяли участь у Всеукраїнському проекті «Ткацтво.UA».

З метою вивчення та відтворення народних практик створення одягу на основі традицій культурної спадщини українців, впровадження ткацької традиції у створенні сучасних брендів та синкреатизму із інноваційними технологіями створення одягу 22-23 грудня 2022 року у м.Рівне відбувся Всеукраїнський проект «Ткацтво.UA».

У рамках проекту «Ткацтво.UA» у Свято-Покровському соборі Рівного презентували виставку творчої спадщини ткалі – Ганни Леончук із Вараського району.

Нагадаємо, майстриня Ганна Леончук народилася і працювала у селі Каноничі. Вона розробила авторський геометричний орнамент килимів, виготовляла покривала, весільні рушники, серветки, народний одяг за поліськими мотивами.

Також, у приміщенні Рівненського міського палацу культури під час відкриття ткацького сезону та ярмарки-форуму “Український національний костюм” чудовою автентичною колядою представили Вараський район учасниці зразкового аматорського фольклорного ансамблю “Журавлинка” КЗ “Будинок культури” Зарічненської селищної ради, керівник Софія Блищик.